ПЛР-діагностика

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Вірус гепатиту B (HBV)

Вірус гепатиту B (HBV)

Вірус гепатиту B (HBV), ПЛР, якісне визначення

Тип біоматеріалу: 2 мл ЕДТА крові

Термін виконання: 2-3 робочих дні (після надходження біоматеріалу в лабораторію)

Локація: в пункті забору

Вірус гепатиту C (HCV)

Вірус гепатиту C (HCV)

Вірус гепатиту С (HBV), ПЛР, якісне визначення

Тип біоматеріалу: 2 мл ЕДТА крові

Термін виконання: 2-3 робочих дні (після надходження біоматеріалу в лабораторію)

Локація: в пункті забору

ПЛР-діагностикаCandida albicans

Candida albicans — це дріжджоподібний гриб і умовно-патогенний мікроорганізм, що робить їх помірно присутніми у нормальній флорі організму, тому ці мікроорганізми можуть викликати хворобу лише у надлишку. Захворювання, викликане цим родом грибів-кандидоз, при його виникненні порушується механізм імунного захисту. Кандидозний вульвовагініт — одне з найпоширеніших захворювань у жінок і посідає друге місце за гінекологічною патологією.

70% жінок, хоча б раз у житті відчували її симптоми: рясні виділення творожистого характеру, а при тяжкому перебігу — кров’янисті, свербіж, болісні відчуття при сечовипусканні, диспареунія. Хвороба виникає також у представників чоловічої статі різного віку, при даному відхиленні проявляються такі симптоми: біль при сечовипусканні, почервоніння та набряклість головки пеніса, свербіж і печіння шкіри.

Метод дослідження: Полімеразна ланцюгова реакція в режимі реального часу, так званий якісний аналіз, що визначає, чи присутній в зразку пацієнта ДНК Candida. Згідно з результатами можливі два варіанти: позитивний, що вказує на присутність кандіди у досліджуваному зразку та негативний, тобто кандіда відсутня.

Матеріал для дослідження: Мазок із зіву (ротоглотки), першу порцію ранкової сечі, зішкріб з прямої кишки, зішкріб урогенітальний.

https://immd.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/12/Candida-albicans.jpg
https://immd.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/12/2c6f5cbfb7122f024545c8dbac69be3e.jpg

ПЛР-діагностикаGardnerella vaginalis

Gardnerella — грамнегативний факультативний анаероб, що належить до умовно-патогенної мікробної спільноти, тобто невелика кількість може існувати у жінок, своєю чергою чоловіча імунна система успішно пригнічує дані бактерії, і лише деякі можуть стати носіями. В особливих випадках чоловіки можуть страждати від простатиту та уретриту під впливом Gardnerella через ослаблення імунної системи.

Метод дослідження: ПЛР аналіз, за ​​допомогою якого можна визначити чи присутня в досліджуваному зразку бактерія, яка викликає захворювання. Негативний результат вказує на відсутність збудника Gardnerella в досліджуваному зразку, а позитивний результат вказує на наявність збудника. Враховуючи те, що бактерія є частиною умовно-патогенної мікрофлори, лише спеціаліст гінеколог здатен визначити, чи є Gardnerella причиною симптомів у пацієнтів, і чи потрібна антибактеріальна терапія.

Матеріал для дослідження: мазок з піхви (у чоловіків — з уретри), сеча.

ПЛР-діагностикаМікоплазма

Mycoplasma hominis та Mycoplasma genitalium

Mycoplasma hominis — це умовно-патогенна бактерія, яка може викликати інфекційні захворювання нирок та сечовидільних шляхів. Мікоплазми — це бактерії, що паразитують на епітеліальних клітинах слизової оболонки органів сечостатевої системи та на мембранах сперматозоїдів. У чоловіків інфекція, викликана мікоплазмою геніталіум, частіше протікає безсимптомно, при цьому розвивається уретрит. Важливим застереженням для жінок при надії є те що мікоплазмоз може спровокувати викидень або передчасні пологи, також не можна забувати про те, що у новонародженої дитини під впливом бактерії може розвинутися менінгіт чи сепсис.

Метод дослідження: Полімеразна ланцюгова реакція — це метод за допомогою якого можна визначити присутність ДНК бактерії Mycoplasma в зразку пацієнта. Аналіз підтверджує чи спростовує присутність генетичного матеріалу мікоплазми, в результаті чого можливі тільки два заключення: негативно або позитивно стверджуючи, що пацієнт заражений.

Матеріал для дослідження: урогенітальний мазок, сеча

https://immd.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/12/Микоплазма-1280x900.jpg
https://immd.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/12/Mycoplasma200.png
https://immd.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/12/Trichomonas-vaginalis2.jpg
https://immd.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/12/Trichomonas-vaginalis250.png

ПЛР-діагностикаTrichomonas vaginalis

Trichomonas vaginalis — одноклітинний мікроорганізм роду трихомонади, які викликають розвиток інфекційного захворювання трихомоніазу. Дана хвороба займає перше місце за поширеністю у світі серед статевих інфекційних захворювань. Trichomonas знаходиться у сечовивідних шляхах людини, бо потребує певних умов для існування, оскільки харчується глікогеном, що виробляється слизовою піхви під впливом естрогену. При наявності в організмі даної бактерії можливий розвиток цервіциту, уретриту і вагініту. Особливо небезпечною ця інфекція тим, що здатна ускладнити перебіг пологів спровокувавши передчасні пологи. Трихомоніаз виліковний за допомогою прийому антибіотиків, але при відсутності лікування він може привести до запального захворювання органів малого таза і надалі до безпліддя.

Метод дослідження: Полімеразно-ланцюгова реакція аналіз за допомогою якого є можливим встановити чи є ДНК Trichomonas в аналізованому зразку і, відповідно підтвердити або спростувати чи хворий пацієнт на трихомоніаз. Метод є дуже чутливим та має високу специфічність, що дає змогу визначити збудника з найвищою точністю та достовірністю. Якщо пацієнт здоровий, то вміст бактерії у зразку не буде виявлений, проте якщо ж ДНК збудника виявлено, тоді результат є позитивним і підтверджує захворювання пацієнта.

Матеріал для дослідження: зішкріб, сеча, біоптат

ПЛР-діагностикаNeisseria gonorrhoeae

Neisseria gonorrhoeae – це грамнегативна бактерія, яка викликає одне з найбільш поширених венеричних захворювань – гонорею. Зараження Neisseria відбувається у людей, які часто змінюють статевого партнера при цьому маючи незахищені контакти з інфікованою людиною, але можливі випадки передачі побутовим шляхом, наприклад, через спільні предмети гігієни, або під час пологів матері. Через те що наявність в організмі жінки гонокока проходить майже безсимптомно, його часто виявлять випадково під час профілактичних перевірок статевих органів. Симптомами інфекції є жовті виділення з піхви, біль при сечовипусканні, кровотечі під час критичних днів.У чоловічої статі дане захворювання проявляється доволі швидко та помітно, через 3 дні після контакту з інфікованим партнером і характеризується виділеннями з уретри, набряком та гіперемією в області зовнішнього отвору уретри, ріжучим болем при сечовипусканні. Хронічна гонорея може бути причиною безпліддя як чоловічого, так і жіночого.

Метод дослідження: методом полімеразно-ланцюгової реакції можна встановити чи є в досліджуваному зразку ДНК Neisseria gonorrhoeae. Аналіз на цю бактерію даним методом може мати тільки два показники: «негативно», що є нормою та вказує на відсутність бактерій у зразку, або «позитивно», що означає присутність бактерій та вказує на зараженість пацієнта.

Матеріал для дослідження: урогенітальний мазок, біоптат, сеча.

https://immd.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/12/Neisseria_gonorrhoeae2000.jpg
https://immd.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/12/Chlamydia-trachomatis.jpg

ПЛР-діагностикаChlamydia trachomatis

Chlamydia trachomatis — це вид бактерій роду Chlamydia, яка є збудником урогенітального хламідіозу, що характерний ураженням слизової статевих шляхів і кон`юнктиви. У жінок хламідії можуть викликати такі захворювання : запалення шийки матки та інших органів малого таза, уретриту, циститу, вульвовагініту, цервіциту, ендометриту, рубцювання та утворення спайок в репродуктивних органах, ускладненню вагітності. Саме через даний вид бактерій можливі позаматкові вагітності та жіноче безпліддя. У чоловіків інфекція хламідіозу проявляється запаленням сечівника і придатків яєчок, проте у більшості випадків протікає безсимптомно. Інкубаційний період складає від 2 тижнів до 1-го місяця, саме стільки часу потрібно від контакту з хворою людиною і до появи перших симптомів.

Метод дослідження: Полімеразно-ланцюгова реакція в реальному часі — це лабораторний метод, який дає змогу визначити ДНК даного збудника у зразку пацієнта. Головний принцип аналізу є в тому що ДНК бактерії копіюється у мільйони разів спеціальними ферментами, і в результаті чого ми можемо детектувати його за допомогою флуорисцентного барвника. Інтерпретація результатів є можливою у двох варіантах: негативний, що не підтверджує наявність збудника у пацієнта та позитивний, що вказує на присутність ДНК бактерії в організмі та підтверджує захворювання.

Матеріал для дослідження: зішкріб урогенітальний, виділення кон’юнктиви, секрет простати, першу порцію ранкової сечі, зішкріб з прямої кишки, синовіальну рідину, еякулят.

ПЛР-діагностика HSV-1 HSV-2

HSV-1 HSV-2 — належать до родини Herpesviridae, що є ДНК-вмісними вірусами, що викликають хронічні ураження з довічною персистенцією в організмі, при зараженні характерним проявом є наявність у HSV-1 везикул навколо рота та ротовій порожнині, а при HSV-2 — в області геніталій. Ці віруси викликають захворювання герпесу, яке розташовується локалізовано з пухирцевими висипаннями на шкірі та слизових оболонках, або генералізовано з поліорганними ураженнями, головний та найбільш поширений шлях передачі під час наявності везикул ВПГ через шкірний контакт. Своєю чергою HSV-2 відносять до захворювань, які передаються статевим шляхом, якщо ж пацієнт був заражений вперше, тоді за 2 тижні на місці зараження утворюються везикули, які з’являються на статевих органах, навколо ануса, на сідницях, після чого можуть лопатися.

Метод дослідження: метод ПЛР завдяки високій точності може ідентифікувати навіть невеликий вміст вірусу у зразку пацієнта та дозволяє виявити ДНК ВПГ навіть в той час, як антитіла ще не утворилися. Інтерпретація результатів дослідження видається в якісному форматі: не виявлено або виявлено, і пацієнт потребує подальшого лікування.

Матеріал для дослідження: зішкріб уретри, цервікального каналу, піхви, сеча.

3D render of a medical background with abstract virus cells on a radial blur design
https://immd.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/12/Ureaplasma-urealyticum.jpg

ПЛР-діагностикаUreaplasma urealyticum / Ureaplasma parvum

Ureaplasma — це бактерія, що належить до родини Mycoplasmataceae та є умовно-патогенною і своєю чергою здатна викликати різні інфекційні захворювання. Вони мешкають на слизових оболонках урогенітального тракту та передаються лише статевим шляхом або може відбуватись зараження плоду при проходженні родових шляхів. У чоловіків Ureaplasma сприяє виникненню уретриту, простатиту, епідидиміту.

Ureaplasma urealyticum бактерія, що здатна паразитувати на мембрані сперматозоїдів та інкубаційний період якої триває 2-4 тижні. Ureaplasma parvum є складовою мікробіому матки, при збільшенні її кількості чи при хронічних процесах може викликати виникнення гострого сальпінгіту, цервіцита, ендометриту, мимовільного аборту і передчасних пологів. Ureaplasma може колонізуватися в дихальних шляхах новонародженого, що може сприяти виникненню запалення легенів, рідше сепсису чи менінгіту.Лікування полягає у застосуванні антибіотикотерапії.

Метод дослідження: метод полімеразно-ланцюгової реакції в реальному часі це дослідження для виявлення збудника уреаплазмозу, в ході якого визначається чи присутня ДНК збудника у зразку пацієнта.

«Виявлено» — позитивний результат, при якому в зразку виявлено генетичний матеріал одного з уреаплазм.

«Не виявлено» — негативний результат, пацієнт не заражений жодним з видів уреаплазм.

Матеріал для дослідження: зішкріб з каналу шийки матки, зішкріб з уретри, перша порція сечі (рекомендується у чоловіків), сперма, амніотична рідина, зішкріб зі стінок піхви

ПЛР-діагностикаВПЛ ДНК високого ризику

14 типів

Це група вірусів, що належать до родини Papillomaviridae, є високо онкогенного ризику і в складі мають 14 типів: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68. При раку шийки матки найбільш часто виявляють вірус двох типів: 16 — у 70% та 18 — у 20% випадків, тому вони вважаються найбільш небезпечними. Папіломавірус передається при сексуальних контактах, і більшість людей інфікуються незабаром після того, як починають вести статеве життя, не можна і виключати контактний спосіб передачі, та зараження від матері дитині. Шанси інфікування зростають при частій зміні статевих партнерів, ранньому початку статевого життя, ослабленому імунітеті, курінні й наявності інфекцій, що передаються статевим шляхом. Даний вірус людини вражає епітеліальний шар шкіри, слизові оболонки ротової порожнини та статевих органів, саме він є причиною появи папілом, бородавок і кондилом.Для виключення наявності цього захворювання, необхідно щорічно проходити тестування на відсутність вірусу.

Інтерпретація результатів: позитивний результат, свідчить про наявність в організмі папіломавірусу та підтверджує високий ризик розвитку раку шийки матки, дисплазію, а негативний результат — свідчить про те що ВПЛ в організмі людини відсутній.

Матеріал для дослідження: сеча, біоптат, урогенітальний мазок

https://immd.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/12/vpch-1-1.jpg
https://immd.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/12/vpch-1.png